Reklama Toyota

St. kpt. Przemysław Ruskowiak nowym komendantem PSP w Wolsztynie. Bryg. Roman Rembielak odszedł na emeryturę (zdjęcia)

W dniu 17 lutego 2023 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie odbyła się uroczysta zbiórka związana ze zdaniem obowiązków Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie przez bryg. Romana Rembielaka, który w tym dniu przeszedł na zaopatrzenie emerytalne. Jego obowiązki z dniem 18 lutego przejmie st. kpt. Przemysław Ruskowiak.

Podczas uroczystej zbiórki nadbryg. Dariusz Matczak – Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP we własnym imieniu oraz swoich Zastępców, podziękował odchodzącemu funkcjonariuszowi za wspólną, wieloletnią współpracę, podkreślając jego ogromny profesjonalizm, zaangażowanie i nieoceniony wkład na rzecz służby w Państwowej Straży Pożarnej.

W stronę przyszłego emeryta popłynęło również wiele słów uznania oraz życzeń spełnienia marzeń, nowych wyzwań i dalszej realizacji życiowych pasji oraz zdrowia i sukcesów na nowym etapie życia.

W uroczystości udział wzięli m.in.:
nadbryg. Dariusz Matczak – Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP,
p. Jacek Skrobisz – Starosta Powiatu Wolsztyńskiego,
p. Mariusz Silski – Wicestarosta Powiatu Wolsztyńskiego,
p. Wojciech Lis – Burmistrz Wolsztyna,
p. Tomasz Spiralski – Zastępca Burmistrza Wolsztyna,
p. Janusz Frąckowiak – Wójt Gminy Przemęt,
p. Jacek Kolesiński – Wójt Gminy Siedlec,
p. Waldemar Kalitka – Zastępca Wójta Gminy Przemęt
insp. Robert Biekier – Komendant Powiatowy Policji w Wolsztynie,
Komendanci miejscy i powiatowi oraz funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej.
Druhowie ochotniczych straży pożarnych na czele z druhem p. Henrykiem Żok, członkiem Zarządu Głównego ZOSP

st. kpt. Przemysław Ruskowiak urodzony 26 lutego 1973 roku w Kościanie w województwie wielkopolskim. 1 września 1994 r. rozpoczyna dwuletnią naukę w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Po jej ukończeniu awansuje z dniem 01.06.1996 r. na stanowisko dowódcy zastępu JRG 1 w Komendzie Rejonowej PSP w Poznaniu.

Od 1.12.1998 r. do 31.08.2000 r. – pełni funkcje dowódcy zastępu, a następnie dowódcy sekcji JRG-7 Luboń – pododdział Mosina Komenda Rejonowa PSP w Poznaniu.

Od 1.09.2000 r. do 31.12.2005 r. awansuje na stanowisko dowódcy sekcji w JRG-9 Mosina Komenda Miejska PSP w Poznaniu.

Z dniem 1.01.2006 r. zostaje przeniesiony do Komendy Powiatowej PSP w Kościanie na stanowisko dowódcy sekcji, a następnie dyżurnego operacyjnego powiatu.

Od 1.09.2020 do dziś – starszy specjalista a następnie główny specjalista Wydziału Technicznego w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu.

st. kpt. Przemysław Ruskowiak w 2012 r. ukończył Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa w Poznaniu na kierunku Zarządzanie w Sytuacjach Kryzysowych i uzyskał tytuł zawodowy licencjat.

W 2014 r. ukończył studia magisterskie w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu na kierunku Bezpieczeństwo Publiczne uzyskując tytuł magistra.

23.06.2022 r. – ukończył Studia Podyplomowe „Przeszkolenie Zawodowe Przygotowujące do Zajmowania Stanowisk Związanych z Kierowaniem Działaniami Ratowniczymi” w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Poprzedni artykułPobił policjanta i groził mu śmiercią. To wszystko przez to,że stanął w obronie kasjerski
Następny artykułStrażacy wynieśli kobietę z płonącego budynku. Niestety kobieta po przetransportowaniu do szpitala zmarła (ZDJĘCIA)