Reklama samochody.pl

Zamiast siedzieć w domach świetnie się bawili. 11 osób ukaranych przez policję

Policjanci z Jarocina ukarali mandatami aż 11 osób, które złamały przepisy dotyczące zakazu zbierania się w grupach i wychodzenia bez ważnej przyczyny z domów. Pięć z tych osób stanie również przed sądem.

W środę, 1 kwietnia, policjanci zostali poinformowani o zgromadzeniu w okolicy jednego ze sklepów w Witaszycach. Gdy dojechali na miejsce, zastali tam czterech mężczyzn, którzy wspólnie, bez zachowania obowiązującej dwumetrowej odległości prowadzili głośne rozmowy. Gdy funkcjonariusze zwrócili im uwagę, że swoim zachowaniem nie tylko łamią przepisy ale też narażają siebie na niebezpieczeństwo zarażenia, mężczyźni zaczęli przeklinać. Jakby tego było mało, nie stosowali się do poleceń funkcjonariuszy. Odmówili przyjęcia mandatów za popełnione przez siebie wykroczenia.

Z uwagi na skrajną nieodpowiedzialność uczestników spotkania oraz lekceważące podejście do sytuacji, w stosunku do całej czwórki zostały sporządzone wnioski o ukaranie do sądu. Mężczyźni w wieku od 35 do 40 lat odpowiedzą nie tylko za nielegalne zgromadzenia i brak zachowania bezpiecznej odległości oraz używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym.

Wniosek o ukaranie przez sąd zostanie skierowany także przeciwko 34-letniej kobiecie, która postanowiła spotkać się z trójką swoich znajomych. Grupka spotkała się na terenie zieleni przy ul. Wrocławskiej w Jarocinie i tam, stojąc zbyt blisko siebie świetnie się bawiła. Zabawę przerwali im policjanci, którzy przypomnieli im o obowiązujących zasadach. Niestety zgromadzone tam osoby, nie widziały nic złego w swoim zachowaniu uznając, że mają prawo do takich spotkań. Policjanci, na trójkę uczestników spotkania 36-letnią kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 34 i 45 lat, nałożyli mandaty. 34-latka odmówiła przyjęcia mandatu.

Niespełna 3 godziny później w tym samym miejscu mundurowi spotkali trzech mężczyzn, którzy także zapomnieli, że w zgrupowaniu mogą brać udział maksymalnie dwie osoby, oraz że dodatkowo muszą zachować pomiędzy sobą dwumetrowy dystans. W tym przypadku spotkanie z policjantami zakończyło się mandatami karnymi.

Policja przypomina, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zarażenia. Pozostanie w domu, zachowanie bezpiecznej odległości – to nic nie kosztujące, ale bardzo skuteczne środki ostrożności, które może zastosować każdy z nas.

Poprzedni artykułZnalazł groźne niewybuch podczas naprawiania płotu
Następny artykułTrzy razy w ciągu jednego dnia napadli obsługę lokalu gastronomicznego. Pobili i okradli