Reklama Toyota

Zabójstwo z Archiwum X. Grzegorz utopił ojczyma. Wpadł, bo w pamiętniku opisał zabójstwo i swoje życie

Jezioro Lusowskse. fot wikimedia.pl

Prokuratura Rejonowa Poznań Grunwald w Poznaniu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko Grzegorzowi L. 43–letniemu oskarżonemu zarzucono zabójstwo swojego ojczyma, popełnione w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie.

W maju 2015 r. w jeziorze Lusowskim znaleziono ciało mężczyzny. Sprawę zgonu mężczyzny przez 6 lat zostawała niewyjaśniona.

Śledczy wykonując czynności procesowe w toku innego postępowania nadzorowanego przez Dział do Spraw Wojskowych Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald w Poznaniu wpadli na dowody, które zwróciły ich uwagę na zdarzenie sprzed lat. Chodziło o ciało w jeziorze Lusowskim.

Śledczy dotarli do notesów należących do 43-letneigo obecnie Grzegorza L. W jednym z nich, w rozdziale zatytułowanym „Zemsta po latach”, przeczytali opis zabójstwa jakiego dokonał autor zapisków. W dodatku w pamiętnikach opisał swoje życie od narodzin do śmierci swojej matki, w tym krzywdy jakich doznał od swojego ojczyma wyrządzone mu w dzieciństwie.

Weryfikacja dowodów dokonana przez policjantów z „Archiwum X” powiązały niewyjaśnioną śmierć mężczyzny z osobą Grzegorza L. W dodatku mężczyzną, którego zwłoki znaleziono w jeziorze okazał się ojczymem Grzegorza L. Jak ustalono, utonął po tym jak został zrzucony z pomostu do wody.

Grzegorz L. został zatrzymany. Podczas przesłuchania stanowczo zaprzeczył temu, że zabił swojego ojczyma. Został poddany badaniu wariografem. Jego wyniki potwierdził, że to on jest zabójcą. Potwierdziły to również wnioski biegłych z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie.

Wkrótce morderca stanie przed sądem. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Poprzedni artykułPrezes i członek zarządu zatrzymani. Straty to 9 mln zł. Sprawę bada wydział do spraw wojskowych prokuratury
Następny artykułRury z tłuszczem mogły w każdej chwili eksplodować. Strażacy przybyli na czas (ZDJĘCIA)