Reklama Toyota

Prezes i członek zarządu zatrzymani. Straty to 9 mln zł. Sprawę bada wydział do spraw wojskowych prokuratury

Prezes oraz członek zarządu jednej z firm zostali zatrzymani za wyrządzenie szkód spółce, którą zarządzali. Funkcjonariusze komendy w Pile we współpracy z komendą wojewódzką w Poznaniu, komendą wojewódzką w Bydgoszczy i komendą główną policji zatrzymali dwie osoby.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w Pile od połowy 2019 r. prowadzili sprawę dotyczącą firmy transportowej oraz związanego z usługami eksploatacji złóż ropy naftowej i gazu ziemnego.

Prezes oraz członek zarządu spółki, odpowiedzialni za zarządzenie majątkiem przedsiębiorstwa zawiązywali umowy oraz podejmowali decyzje gospodarcze, które wpłynęły na niekorzystne rozporządzenie mieniem swojej spółki.

Policjanci zatrzymali na terenie województwa kujawsko-pomorskiego 51-letniego prezesa spółki oraz jego 36-letniego współpracownika.

Pod nadzorem wydziału do spraw wojskowych poznańskiej prokuratury okręgowej udowodniono zatrzymanym wspólne działanie, które doprowadziło do strat spółce w wysokości ponad 9 mln zł. Ponadto 51-letni mężczyzna odpowie za przywłaszczenie ponad miliona złotych.

Decyzją prokuratora mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym oraz zakazem kontaktowania się z wyznaczonymi osobami. 36-letni współpracownik został dodatkowo zobowiązany do wpłacenia 100 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Natomiast 51-letni mieszkaniec Torunia otrzymał zakaz opuszczania kraju, został zawieszony w pełnieniu funkcji prezesa oraz zobowiązany do wpłacenia poręczenia majątkowego w wysokości 300 tysięcy złotych.

Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułPoważny wypadek w gospodarstwie. Maszyna rolnicza wciągnęła nogę mężczyzny
Następny artykułZabójstwo z Archiwum X. Grzegorz utopił ojczyma. Wpadł, bo w pamiętniku opisał zabójstwo i swoje życie