Reklama samochody.pl

Wypadek dwóch samochodów osobowych w Koninie. Dwie osoby ranne trafiły do szpitala

JRG1 w Koninie.

Do zdarzenia doszło w dniu 5 maja br., na ul, Spółdzielców w Koninie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe, a było to spowodowane pościgiem policyjnym. 

Po przybyciu pierwszego zastępu we wskazane przez dyspozytora miejsce potwierdzono zgłoszenie. Ustalono, że łącznie pojazdami podróżowały dwie osoby z czego jedna nieprzytomna znajdowała się w samochodzie. W pobliżu jednego z pojazdów na drodze leżał drugi uczestnik zdarzenia, któremu pomocy udzielał funkcjonariusz Komendy Miejskiej PSP w Koninie.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu terenu zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy kobiecie, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który zdecydował o przetransportowaniu poszkodowanej do szpitala. W tym samym czasie zostały podjęte działania, które miały na celu wykonanie dostępu do nieprzytomnej osoby będącej w pojeździe przy pomocy sprzętu hydraulicznego, ranny mężczyzna również został przetransportowany do szpitala przez ZRM.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie.