Reklama samochody.pl

Samochód osobowy uderzył w drzewo. Dwie osoby ranne przetransportowano do szpitala (ZDJĘCIA)

W sobotę, 19 czerwca o godzinie 10.48 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o uderzeniu samochodu w drzewo oraz dwóch osobach poszkodowanych w miejscowości Myszkowo gm. Szamotuły.

Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Kaźmierz, OSP Chlewiska oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w drzewo. Kierujący i pasażer opuścili pojazd przed przybyciem SP i znajdowali się pod opieką ratowników ZRM.

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym samochodzie, sorpcji plamy oleju z jezdni oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym. Dwie osoby poszkodowane po przebadaniu przez ratowników ZRM zostały przewieziona do szpitala. W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia jeden zastęp JRG Szamotuły został zawrócony do jednostki.

W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (17 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego. Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. ogn. Marek Zawias

Poprzedni artykułWypadek. Samochód uderzył w drzewo. Ranne dwie osoby. W akcji LPR
Następny artykułPłonęła stodoła! W akcji 5 zastępów straży! Straty oszacowano na 20 tysięcy (ZDJĘCIA)