Reklama Toyota

Groźny wypadek na autostradzie A2. W akcji śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (ZDJĘCIA)

foto - st. ogn. Tomasz Tomaszyk (JRG Nowy Tomyśl)

W dniu 19 lipca 2022 roku o godz. 18:29 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie: A2, kierunek Warszawa, kawałek za zjazdem Nowy Tomyśl. Zderzenie busa z ciężarówką – kierowca busa uwięziony.

foto – st. ogn. Tomasz Tomaszyk (JRG Nowy Tomyśl)

Dyżurny SKKP do działań zadysponował dwa zastępy ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Tomyślu oraz zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Miedzichowa.

Po przybyciu zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia zastano samochód ciężarowy z przyczepą stojący na pasie awaryjnym oraz samochód dostawczy stojący poza jezdnią na pasie zieleni, w którym był zakleszczony kierowca. Kierujący samochodem ciężarowym opuścił pojazd przed przybyciem strażaków.

foto – st. ogn. Tomasz Tomaszyk (JRG Nowy Tomyśl)

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zamknięciu ruchu na autostradzie w obu kierunkach, przygotowaniu lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, wykonaniu dostępu do zakleszczonego mężczyzny przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy (kontrola ABC, ręczna stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa, wsparcie psychiczne, wywiad SAMPLE).

Po wylądowaniu LPR poszkodowany został przebadany przez lekarza, a następnie ewakuowany na noszach do śmigłowca, którym został zabrany do szpitala w Nowym Tomyślu. Kierowca samochodu ciężarowego nie wymagał udzielenia pomocy medycznej.

foto – st. ogn. Tomasz Tomaszyk (JRG Nowy Tomyśl)
Poprzedni artykułDramat na drodze. Nie żyje jedna osoba
Następny artykułKoszmarna śmierć w pracy. 38-latek wpadł pod ostrza kosiarki. Został rozerwany. Jego kolega uciekł