Wypadek dwóch pojazdów na prostej drodze. Jedna osoba przetransportowana do szpitala [ZDJĘCIA]

mł. bryg. Leszek Naranowicz.

W dniu, 21 września, o godzinie 8:14 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku dwóch samochodów osobowych na drodze DW-183 w miejscowości Drzązgowo i poszkodowanej prawdopodobnie jednej osobie.

Zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży, Policję oraz ambulans Państwowego Ratownictwa Medycznego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 183 w okolicach miejscowości Drzązgowo doszło do wypadku, w którym uczestniczyły dwa pojazdy osobowe, z których jeden po dachowaniu znajduje się częściowo na poboczu.

W pojeździe tym siedziała kierująca pojazdem z widoczną raną głowy. Na miejsce dojechał również radiowóz Policji. Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego i przejęciu poszkodowanej, okazało się, że kierująca drugim samochodem źle się poczuła i jest jej słabo – pomocy udzielił jej zespół ratowników medycznych. Na czas działań droga była całkowicie zablokowana. Do Izby Przyjęć Szpitala w Chodzieży została przetransportowana ambulansem ZRM jedna poszkodowana kobieta.

W działaniach trwających ponad 2 godziny brały udział 3 zastępy straży pożarnej (8 strażaków), Policja oraz Państwowe Ratownictwo Medyczne.

mł. bryg. Leszek Naranowicz.