Reklama samochody.pl

Pożar pustostanu w Śremie. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (ZDJĘCIA)

Do pożaru doszło dnia 01 kwietnia br., o godzinie 17:47 do SKKP PSP w Śremie wpłynęło zgłoszenie o pożarze pustostanu w miejscowości Śrem. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy ustalili, że pożarem objęty był pustostan. Przed budynkiem zastano dwóch mężczyzn, którzy ewakuowali się przed przybyciem służb. W wyniku pożaru dwie osoby zostały poszkodowane dwie. KDR poprosił o dodatkowe Siły i Środki na miejsce w tym policję oraz ZRM.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP osobom rannym. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ODO podjęli działania w celu ugaszenia pożaru pustostanu. W trakcie działań gaśniczych z budynku wyprowadzono jedną osobę na zewnątrz, którą przekazano strażakom w celu dzielenia KPP. Po ugaszeniu pożaru budynek został przeszukany i sprawdzony za pomocą kamery termowizyjnej.

ZRM podjął decyzję o zadysponowaniu LPR na miejsce zdarzenia w celu zabrania poparzonego i ewakuowanego mężczyzny do szpitala. KDR wyznaczył jeden zastęp, który udał się na zabezpieczenie lądowiska dla śmigłowca. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe po przybyciu na miejsce zabrało mężczyznę do szpitala. Pozostali dwaj mężczyźni zostali przebadani, a ich życiu nic nie zagrażało i stwierdzono, że nie wymagają hospitalizacji.

W zdarzeniu wzięło udział 6 zastępów straży pożarnej, 26 ratowników, Policja, ZRM oraz LPR.

Foto: KP PSP Śrem.

Poprzedni artykułRenualt megane spłonął doszczętnie na drodze ekspresowej S5 (ZDJĘCIA)
Następny artykułPilne! W Granowie znaleziono zwłoki człowieka