Reklama samochody.pl

Wykonywali prace…uszkodzili gazociąg. Wezwano straż pożarną

foto. KPP Kępno
foto. KPP Kępno

W poniedziałek 14.11.2022 około godziny 10:24 do SKKP w Kępnie wpłynęło zgłoszenie o uszkodzeniu gazociągu przy ul. Piłsudskiego w Kępnie. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Kępno oraz OSP Kępno.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że podczas wykonywania prac ziemnych doszło do uszkodzenia gazociągu co spowodowało jego wyciek. Pracownicy wykonujący roboty budowlane ewakuowali się w miejsce bezpieczne i  nie wymagali pomocy medycznej.

Działania strażaków w pierwszej fazie działań polegały na wyznaczeniu strefy niebezpiecznej w promieniu 200 m od źródła wycieku, jednocześnie prowadzono ewakuacje osób z pobliskich obiektów. Łącznie ewakuowano 40 osób. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Pogotowia Gazowego przystąpiono do ograniczania wycieku oraz zastosowano zacisk na gazociągu w celu całkowitego usunięcia wycieku.

Po tych działaniach strażacy za pomocą detektorów zbadali atmosferę w obrębie uszkodzonego gazociągu w celu potwierdzenia usunięcia zagrożenia. Wskazania eksplozymetrów potwierdziły brak zagrożenia co stanowiło podstawę do podjęcia decyzji zezwalającej na powrót ewakuowanych osób do miejsc poprzedniego przebywania.

Poprzedni artykułMorderstwo. 33-latka ugodziła nożem swojego konkubenta. Zmarł
Następny artykułWielichowo. Pijany Ukrainiec uderzył w ogrodzenie posesji. Z pasażerem próbowali uciekać