Policjanci kościańskiej drogówki uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusze wygrali wyścig z czasem dzięki kobiecie, która poinformowała funkcjonariuszy o zamiarach mężczyzny. Błyskawiczna reakcja pozwoliła uniknąć tragedii. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.
W minioną środę późnym wieczorem dyżurny otrzymał zgłoszenie od zdenerwowanej kobiety, że znany jej mężczyna ma zamiar za chwilę popełnić samobójstwo. Po szybkim ustaleniu przybliżonej lokalizacji osoby, oficer dyżurny na miejsce skierował najbliższy patrol z Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze zdawali sobie sprawę, że właśnie rozpoczął się wyścig z czasem o czyjeś życie. Po dotarciu na miejsce przystąpili do poszukiwań. Już po krótkiej chwili zauważyli mężczyznę, lecz z uwagi na zastane okoliczności od tragedii dzieliły już tylko sekundy. Policjanci narażając własne bezpieczeństwo podbiegli do mężczyzny i udaremnili zamiary mężczyzny, a następnie udzielili wsparcia rozmową do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego.
Skuteczne działania sierż. szt. Jakuba Kulasińskiego oraz sierż. Kornela Paterka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, ich natychmiastowa reakcja i szybkie dotarcie na miejsce sprawiły, że kolejne ludzkie życie zostało uratowane.
Podziękowania należą się też zgłaszającej kobiecie, dzięki której policyjna pomoc dotarła na czas. To ważne, aby najbliższe otoczenie takich osób reagowało na niepokojące sygnały. Należy pamiętać, że osoby, które znajdują się w stanie kryzysu psychicznego, potrzebują wsparcia osób najbliższych, a także specjalistów.
Jeżeli potrzebujesz takiej pomocy lub wiesz o osobie, której jest ona potrzebna, zadzwoń pod numer:
- 800 70 2222 Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
-
800 12 12 12 Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Człowieka
-
116 111 Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
-
116 123 Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
-
22 484 88 01 Antydepresyjny Telefon Zaufania prowadzony przez Fundację ITAKA.
-
112 Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia
Jeden telefon może uratować życie. Nie bójmy się o nią prosić.