Reklama samochody.pl

Wygłodniałe i wychudzone psy żyły w okropnym smrodzie. Sprawą zajęła się policja (ZDJĘCIA)

Policjanci z częstochowskiej komendy prowadzą dochodzenie w sprawie 9 wychudzonych i skrajnie zaniedbanych psów. Wspólnie z lekarzem weterynarii oraz towarzystwem opieki nad zwierzętami, zaopiekowano się przebywającymi na posesji czworonogami. Właścicielce chartów afgańskich grozi teraz kara do 3 lat więzienia.

Pod koniec czerwca  policjanci z częstochowskiej komendy uzyskali informację o psach trzymanych w bardzo złych warunkach na jednej z posesji w Częstochowie.

Wraz z lekarzem weterynarii oraz pracownikami towarzystwa opieki nad zwierzętami mundurowi weszli do domu jednorodzinnego, w którym znajdowało się 9 psów w przypominających charty afgańskie.

Czworonogi były wychudzone, głodne i przestraszone. W pomieszczeniach panował bałagan, a w powietrzu unosił się nieznośny odór. Zwierzęta jeszcze tego samego dnia trafiły pod opiekę fundacji, gdzie zapewniono im właściwą opiekę.

Częstochowscy śledczy wszczęli dochodzenie w sprawie znęcania się nad zwierzętami. Wciąż gromadzony jest materiał dowodowy. Właścicielce grozi za to do 3 lat więzienia.

Poprzedni artykułZrobił to kobiecie w przymierzalni. Ma zakaz wchodzenia do galerii handlowej
Następny artykułBohaterska 5-latka wezwała pomoc do nieprzytomnej mamy. Lenka to dzielna dziewczynka