Reklama samochody.pl

Wyglądało groźnie. Zderzenie osobówki z tirem na autostradzie. Jedna osoba ranna (ZDJĘCIA)

W dniu 16 września 2023 o godzinie 11:39 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na A2 94 km w kierunku Poznania, osobówka uderzyła w tył ciężarówki i barierki.

Dyżurny SKKP do działań zadysponował zastęp ratownictwa technicznego z nowotomyskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, dwa zastępy z OSP Zbąszyń, na miejsce również udawały się dwa zastępy z OSP Trzciel.

Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po zderzeniu z samochodem ciężarowym oraz barierą energochłonną. Uczestnicy zdarzenia samodzielnie opuścili pojazdy. Na miejscu obecne były już dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. Na miejsce również dotarł Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu st. kpt. Jakub Kłosowski.

Działania strażaków polegały w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojeździe osobowym oraz zakręceniu butli LPG. Decyzją ZRM do szpitala w Nowym Tomyślu przetransportowana została pasażerka pojazdu osobowego. Pozostali uczestnicy nie wymagali hospitalizacji i pozostali na miejscu zdarzenia.

Poprzedni artykułPłonie silos ze styropianem w Poznaniu
Następny artykułOstatnia droga śp. Marcina Ratajczaka (ZDJĘCIA)