Reklama Toyota

Wpadł wioząc narkotyki warte 5 mln zł

Policjanci z drogówki w Poznaniu podczas kontroli znaleźli aż 129 kilogramów marihuany o wartości 5 mln zł. 31-letni kierowca został zatrzymany. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z drogówki w Poznaniu, 27 marca, na terenie pow. grodziskiego zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego busa. Powodem interwencji był uszkodzony zderzak, który zagrażał bezpieczeństwu innym użytkownikom. Wydawać się mogło, że będzie to zwykła kontrola. Policjanci zabrali dowód rejestracyjny samochodu i pouczyli kierowcę. Jednak mimo tego 31-letni kierowca był bardzo zdenerwowany obecnością policjantów.

Funkcjonariusze poprosili o otworzenie części ładunkowej, która według jego słów miała być pusta. Okazało się, że jest wypełniona workami. Po ich otwarciu, oczom policjantów ukazały się mniejsze worki z zielonym suszem. Badanie wykazało, że jest to marihuana o wadze 129 kg i czarnorynkowej wartości 5 mln zł.

Mężczyzna tłumaczył, że nic nie wie o pochodzeniu tych narkotyków. Został zatrzymany. O wszystkim zostali poinformowani policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu. Będą dokładnie wyjaśniali wszystkie okoliczności tego nietypowego znaleziska.

Kierowca busa na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wlkp. decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułWłamał się do restauracji, ukradł nawet serwetki. Wytropił go pies
Następny artykułWypadek. Jadąc fordem z niemowlęciem uderzył w dom. Ranna została lokatorka (ZDJĘCIA)