Reklama samochody.pl

Wpadł pijany kierowca. Zatrzymał go policjant po służbie

13 czerwca policjant, który na co dzień służy w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Koninie w czasie wolnym od służby w miejscowości Ślesin, ujął mężczyznę, który prowadził pojazd będąc w stanie nietrzeźwości. Kierowca został przekazany miejscowym stróżom prawa. Wynik badania na zawartość alkoholu wykazał u niego ponad 3 promile.

| POLECANE – Śmiertelny wypadek. Pijany kierowca uciekał policji i zabił człowieka (ZDJĘCIA)

Cała sytuacja wydarzyła się w sobotę w miejscowości Ślesin. St. asp. Mariusz Zieliński podczas czasu wolnego zauważył jak na parking miejscowego OSIR-u wjeżdża szare Audi. Policjant spostrzegł, że kierowca nie panuje nad pojazdem. Podbiegł więc do auta, które zatrzymało się na parkingu, otworzył drzwi od strony kierowcy i od razu poczuł zapach alkoholu. Natychmiast wyjął kluczyki ze stacyjki samochodu, uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę kierowcy.

Policjant powiadomił funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Ślesinie. Chwilę później kierujący audi był już zatrzymany przez stróży prawa. Stan trzeźwości mężczyzny nie pozostawił żadnych wątpliwości. W jego organizmie znajdowały się ponad 3 promile alkoholu.

| POLECANE – Płonął las w nadleśnictwie Ostena Młyn (ZDJĘCIA)

Okazało się również, że kierujący posiada już zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych, a dwa tygodnie wcześniej został zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał prokuratorskie zarzuty, do których się przyznał. Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed Sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

KPP Konin

Poprzedni artykułPłonął las w nadleśnictwie Osetna Młyn (ZDJĘCIA)
Następny artykułWaldemar Pawlak podziękował dzielniej Zosi [ZDJĘCIA]