Zapobiegli ogromnej tragedii. Mężczyzna chciał popełnić samobójstwo

17 stycznia tuż przed godziną 19, dwóm funkcjonariuszom Komisariaru Policji w Starym Mieście udało się udaremnić próbę samobójczą i tym samym uratować ludzkie życie.

Sierżant Michał Dobrowolski i st.post. Patryk Grabarek około godziny 19 otrzymali zgłoszenie, że na wiadukcie w miejscowości Żdżary ( nad wiaduktem A2) za barierkami stoi mężczyzna, który w opinii osób zgłaszających może próbować targnąć się na własne życie.

Szybka, dynamiczna i co najważniejsze profesjonalna decyzja i postawa policjantów pozwoliła na przechwycenie mężczyzny. Niedoszłego samobójce, mieszkańca gminy Stare Miasto funkcjonariusze chwycili za odzież wierzchnią i siłą przenieśli w miejsce bezpieczne, uniemożliwiając tym samym skok pod jadące autostradą pojazdy.

W tym miejscu ogromne podziękowania kierujemy nie tylko funkcjonariuszom, ale również dwóm postronnym osobom, którzy widząc sytuacje udzielili pomocy policjantom.

Dziękujemy i naprawdę doceniamy fakt, że los innych ludzi nie jest obojętny naszym obywatelom.

Niestety skala samobójstw na terenie całej Polski jest przerażająca, dlatego apelujemy, że w sytuacji posiadania wiedzy, bądź bycia w kryzysie warto zwrócić się do organizacji i instytucji udzielających pomocy psychologicznej i psychiatrycznej.

Nadmieniamy, że mężczyzna został przekazany pod opiekę medyków, gdzie otrzyma specjalistyczną pomoc.

Poprzedni artykułMłody kierowca wpadł w ręce policji. Był kompletnie pijany
Następny artykułPoważny wypadek w powiecie gostyńskim. Zderzenie ciężarówki z osobówką