Wpadł naćpany kierowca. Wiózł 2 kg metaamfetaminy (FILM)

Podczas z akcji prowadzonych przez policjantów z grodziskiej drogówki zatrzymany został kierowca mercedesa, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Wiózł 2 kilogramy metaamfetaminy. Miesiąc wcześniej stracił prawo jazdy za prowadzenie pod wpływem narkotyków. Sąd aresztował 32-letniego mieszkańca gminy Wolsztyn. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło, 28 lipca, wieczorem. Nieoznakowany radiowóz wideorejestratorem, na drodze krajowej nr 32 relacji Poznań – Zielona Góra nagrali kierowcę, który na dopuszczalnej prędkości do 90km/h złamał przepisy, jadąc 124 km/h.

Podczas kontroli kierowca i jego pasażerka zachowywali się bardzo nerwowo. Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych bazach danych okazało się, że nie posiada prawa jazdy. Stracił je zaledwie miesiąc wcześniej z powodu jazdy pod wpływem narkotyków. W trakcie przeszukania pojazdu policjanci znaleźli czarny worek foliowy z zawartością około 2 kilogramów metaamfetaminy.

Okazało się również, że 32-latek i tym razem kierował naćpany. Kierowca wraz z pasażerką zostali zatrzymani. Sąd rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim aresztował 32-latka tymczasowo na trzy miesiące. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.