Reklama Toyota

Policjanci odzyskali przywłaszczoną ciężarówkę

KP Grodzisk.Wlkp

Grodziscy policjanci podczas rutynowej kontroli drogowej ujawnili pojazd ciężarowy marki MAN, który w systemach policyjnych figuruje jako przywłaszczone. Jak się okazało kierowca będąc współwłaścicielem tego pojazdu od dłuższego czasu nie spłacał rat leasingu. 40-letni mieszkaniec powiatu obornickiego przyznał się, że świadomie nie regulował należności. Samochód został zabezpieczony i przekazany pełnomocnikowi Europejskiego Funduszu Leasingowego.

 

W miejscowości Sepno policjanci z grodziskiego Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy marki MAN.

W trakcie kontroli drogowej oraz policyjnej analizy okazało się, że auto jest zarejestrowane w policyjnej bazie jako utracone. Mężczyzna oświadczył wówczas, że ma świadomość całej sytuacji ponieważ od dłuższego czasu nie spłacał rat leasingu łamiąc tym samym postanowienia zawartej umowy.

Pojazd ciężarowy marki MAN został przekazany pełnomocnikowi Europejskiego Funduszu Leasingowego, natomiast mężczyzna zostanie w tej sprawie przesłuchany. Może usłyszeć zarzut przywłaszczenia mienia. Za taki czyn grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Opracowanie:Kamil Sikorski.

Poprzedni artykułNocny pożar domu jednorodzinnego. W akcji 8 zastępów straży [ZDJĘCIA]
Następny artykułW siedem dni oszukano 10 osób na prawie pół miliona złotych