Uderzenie w narkobiznes w Lesznie. Rozbita grupa i laboratorium metaamfetaminy. Zatrzymano sześć osób (FILM)

Leszczyńscy policjanci zatrzymali sześć osób zajmujących się handlem narkotykami. Zabezpieczono aż 25 kg narkotyków. Policjanci natrafili na laboratorium, w którym prowadzona była produkcja metamfetaminy.

Policjanci z Leszna wpadli na trop grupy zajmującej się handlem narkotykami. Zatrzymany został 34-letniego mieszkaniec powiatu górowskiego, który miła blisko trzy kilogramy marihuany. Narkotyki miał w swoim samochodzie. Marihuanę znaleziono też w domu. Były schowane w piwnicy, pod łóżkiem i na szafie. Z ustaleń policjantów wynikało, że 34-latek zakupił część narkotyków na terenie powiatu legnickiego.

Dlatego niemal jednocześnie policjanci kryminalni weszli na posesję jednego z mieszkańców powiatu legnickiego. Tam w pomieszczeniu gospodarczym znajdował się sprzęt laboratoryjny, urządzenia, duże ilości zawiesin, cieczy, odczynników chemicznych oraz tabletek, z których pozyskuje się narkotyki. W pomieszczeniach prowadzona była produkcja metamfetaminy. Policjanci na miejscu przeprowadzili wielogodzinne oględziny, w których udział wzięli biegli z dziedziny chemii z laboratorium kryminalistycznego komendy w Poznaniu.

Na terenie posesji policjanci zatrzymali czterech mieszkańców powiatu legnickiego w wieku od 20 do 32 lat. Jeden z nich na widok policjantów próbował ukryć się w pobliskim zagajniku. Nie udało mu się. Miał przy sobie blisko kilogram metamfetaminy. To osoba poszukiwany listem gończym do odbycia kary ponad 3 lat więzienia za przestępstwa narkotykowe.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. We wtorek, 1 września, Sąd Rejonowy w Legnicy aresztował czterech mężczyzna na okres trzech miesięcy, a piąty trafił pod policyjny dozór. Teraz grozi im kara do 10 lat więzienia.

To nie koniec. Kryminalni z Leszna zatrzymali 47-latka, który na terenie posesji w gminie Lipno miał ponad 20 kg zabronionych substancji, środków psychotropowych oraz prekusora BMK stanowiących półprodukty do produkcji amfetaminy. Ponadto śledczy wyjaśniają także okoliczności znalezienia przez policjantów na terenie jednej z ogrodowych działek blisko półkilogramowej paczki amfetaminy. W tym samym czasie posiadanie niewielkich ilości narkotyków leszczyńscy policjanci ujawnili przy kilku młodych mieszkańcach na terenie Boszkowa, Leszna i Rydzyny. Najmłodszy z nich miał 15 lat.