Reklama samochody.pl

Wolsztyn. To holowanie zaskoczyło policjantów

Policjanci z Przemętu na ulice Kaszczoru zwrócili uwagę na holowanego przez kierowcę Mercedesa, Volkswagena T4, który jechał bez włączonych świateł mijania. Kontrola mocno zaskoczyła policjantów.

We wtorek, 12 marca, około godz. 19:00 policjanci na drodze na terenie Kaszczoru zwrócili uwagę na Mercedesa jadącego ulicą Cysterską. Powodem zainteresowania mundurowych nie było jednak to konkretne auto, lecz holowany Volkswagen T4, którego kierujący nie miał włączonych świateł mijania.

Policjanci zatrzymali do kontroli kierujących oboma pojazdami. W trakcie okazało się, że mężczyzna kierujący holowanym pojazdem nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Nigdy ich nie miał. W trakcie rozmowy przyznał również, że to nie pierwsze tego typu jego zachowanie. Za wcześniejsze ma sądowy zakaz prowadzenia.

Policjanci poinformowali go, że w związku z tą sytuację zostanie skierowany do sądu wniosek o jego ukaranie do sądu. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Odpowiedzialności nie uniknął również kierujący Mercedesem. Został ukarany mandat w wysokości 250 złotych za holowanie pojazdu, którym kierowała osoba bez uprawnień.

Poprzedni artykułTo złodziej z drogerii w Turku. Szuka go policja i publikuje wizerunek
Następny artykułWola Jabłońska. Ciężarówka wypadła z drogi i…przewróciła się na bok (ZDJĘCIA)