Reklama samochody.pl

Włamał się do skarbonki. 42-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu wiele lat więzienia

Szamotulscy policjanci zatrzymali i przesłuchali 42-letniego mężczyznę podejrzewanego o włamanie do skarbonki i kradzież banknotów. Skradzione pieniądze należały do 17-latka. 42-usłyszał zarzuty. Grozi mu wiele lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu szamotulscy dzielnicowi otrzymali zgłoszenie o włamaniu do skarbonki należącej do 17-latka. Z ustaleń wynikało, iż złodziej zniszczył ją i ukradł 1200 zł. Nastolatek oszczędzał zarobione przez siebie pieniądze, a sprawca wykorzystał to, porozcinał metalową skarbonkę i zabrał sporą część jego oszczędności. Zgłaszający podejrzewali kto mógł tego dokonać. Swoje przypuszczenia przekazali dzielnicowym, którzy sprawdzili ten „trop”.

| POLECANE – Zderzenie czołowe samochodu ciężarowego i osobowego 

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca gminy Szamotuły. W trakcie przeszukania jego mieszkania, funkcjonariusze znaleźli banknoty, które były uszkodzone i wszystko wskazywało na to, że mogły zostać porozdzierane w trakcie wyciągania ze skarbonki.

| POLECANE –  Wypadek na DK 32.  Ciężarówka zderzyła się z osobówką. Jedna osoba nieprzytomna [ZDJĘCIA]

Gdy mężczyzna został przesłuchany, przyznał się do zarzucanego czynu. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 10 lat więzienia.

Poprzedni artykułPolicjanci zabezpieczyli blisko dwa kilogramy narkotyków. Mężczyźnie grozi do dziesięciu lat więzienia
Następny artykułWypadek na trasie S8. Nikomu nic się nie stało