Reklama Toyota

Włamał się do skarbonki. 42-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu wiele lat więzienia

Szamotulscy policjanci zatrzymali i przesłuchali 42-letniego mężczyznę podejrzewanego o włamanie do skarbonki i kradzież banknotów. Skradzione pieniądze należały do 17-latka. 42-usłyszał zarzuty. Grozi mu wiele lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu szamotulscy dzielnicowi otrzymali zgłoszenie o włamaniu do skarbonki należącej do 17-latka. Z ustaleń wynikało, iż złodziej zniszczył ją i ukradł 1200 zł. Nastolatek oszczędzał zarobione przez siebie pieniądze, a sprawca wykorzystał to, porozcinał metalową skarbonkę i zabrał sporą część jego oszczędności. Zgłaszający podejrzewali kto mógł tego dokonać. Swoje przypuszczenia przekazali dzielnicowym, którzy sprawdzili ten „trop”.

| POLECANE – Zderzenie czołowe samochodu ciężarowego i osobowego 

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca gminy Szamotuły. W trakcie przeszukania jego mieszkania, funkcjonariusze znaleźli banknoty, które były uszkodzone i wszystko wskazywało na to, że mogły zostać porozdzierane w trakcie wyciągania ze skarbonki.

| POLECANE –  Wypadek na DK 32.  Ciężarówka zderzyła się z osobówką. Jedna osoba nieprzytomna [ZDJĘCIA]

Gdy mężczyzna został przesłuchany, przyznał się do zarzucanego czynu. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 10 lat więzienia.