Reklama Toyota

Wypadł z drogi i roztrzaskał auto. Jedna osoba ranna (ZDJĘCIA)

W piątek, 15 września o godz. 19.05 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o samochodzie znajdującym się w rowie, świadkowie zdarzenia wydobywają kierowcę z pojazdu na drodze wojewódzkiej nr 187 w miejscowości Dęborzyce gm. Pniewy.

Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechał także wozy bojowy OSP Pniewy, OSP Otorowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy marki Citroen, który znajdował się poza drogą w rowie.

Kierujący został wydobyty z pojazdu przez świadków zdarzenia i znajdował się w pobliżu.

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej do czasu przybycia ZRM, rozłączeniu akumulatora, oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.

Jedna osoba poszkodowana został przewieziona przez ZRM do szpitala w Szamotułach.

Na czas prowadzonych działań ruch na drodze został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.

W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (21 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

📷PSP Szamotuły

Poprzedni artykułStraszny wypadek w Zielonej Górze. Nie żyje młody motocyklista
Następny artykułPolicjant po służbie rozpoznał podejrzanego o oszustwa