Wjechał rowerem na oznakowane przejście dla pieszych. Doszło do potrącenia

O tym, jak niebezpieczny może być wjazd rowerem na oznakowane przejście dla pieszych przekonał się w miniony czwartek cyklista z Siedlca, który zderzył się z kierującym Skodą. Konsekwencją zdarzenia były – na szczęście niegroźne – obrażenia ciała u rowerzysty oraz uszkodzenia samochodu i roweru, a także niestety kara, jaką musiał ponieść sprawca zdarzenia.  

20.06.2024 r. ok.godz. 17:30 na ul. Bohaterów Bielnika w Wolsztynie doszło do zdarzenia z udziałem rowerzysty i kierującego samochodem osobowym.

Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że poruszający się rowerem 29-letni mieszkaniec Siedlca wjechał na oznakowane przejście dla pieszych wprost pod Skodę, którą kierował 45-letni mieszkaniec Niałka Wielkiego, doprowadzając do kolizji.

W wyniku zderzenia rowerzysta doznał niegroźnych obrażeń, które nie wymagały interwencji obecnego na miejscu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Uszkodzeniu uległy rower i samochód. Obaj uczestnicy kolizji, jak wykazało badanie alkotestem, byli trzeźwi.

Cyklista ukarany został mandatem w wysokości 1100 złotych.

Pamiętajmy, że przejazd rowerem na drugą stronę ulicy możliwy jest na oznakowanym przejeździe dla rowerzystów. W przypadku jego braku obowiązkowo należy zejść z roweru i przejść, prowadząc rower

Poprzedni artykułUkradł skarbonę z danymi wiernych z kościoła. W pamiątkowej księdze napisał, że poprosi o wybaczenie i modlitwę
Następny artykułWykorzystał seksualnie dziecko. Szuka go policja