Reklama samochody.pl

Zabrakło wolnej karetki. Interweniowali strażacy oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (ZDJĘCIA, WIDEO)

Z powodu braku wolnej karetki do kobiety podejrzeniem udaru udali się strażacy oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Do zdarzenia doszło wczoraj, w środę 9 grudnia w Kębłowie koło Wolsztyna. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie odebrał zgłoszenie o około godziny 13:00. Według zgłoszenia wynikało, że do starsza kobieta ma podejrzenie udaru i na miejsce udaje się Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego #Ratownik9 z Poznania.

Na miejsce natychmiast wysłano strażaków ochotników z Kębłowa oraz strażaków zawodowych z Jednostki Ratiwniczo-Gaśniczej z Wolsztyna. Powodem interwencji strażaków był fakt, że zabrakło wolnej karetki. Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się miejscowi strażacy z Kębłowa, którzy natychmiast udzielili kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Po dojeździe zastępów z Jednostki Ratiwniczo-Gaśniczej z Wolsztyna zawodowi strażacy przejęli czynności medyczne do czasu przylotu śmigłowca. Do działań strażaków należało również zabezpieczenie miejsca lądowania Śmigłowca oraz pomoc w przeniesieniu poszkodowanej do śmigłowca.

Kobieta drogą lotniczą została przetransportowana do jednego ze szpitali w Poznaniu.