Ukradł skarbonę z danymi wiernych z kościoła. W pamiątkowej księdze napisał, że poprosi o wybaczenie i modlitwę

Policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca Leszna, który wyłamał z klasztornej ścienny skarbonę z datkami wiernych i ją ukradł. Zanim dopuścił się tego czynu umieścił w pamiątkowej księdze wpis, prosząc o modlitwę i wybaczenia. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się, 24 czerwca, w południe w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Osiecznej. W pewnym momencie do klasztoru wszedł młody mężczyzna. Z drewnianej ściennej boazerii wyrwał kościelną skarbonę z datkami wiernych i ją ukradł.

Zanim dopuścił się przestępstwa, w pamiątkowej księdze odwiedzających klasztor, dokonał wpisu przepraszając za swój czyn i prosząc o modlitwę.

W skarbonie było około 200 złotych, natomiast sprawca swoim zachowaniem uszkodził boazerię, powodując straty w kwocie 1 tys. złotych.

Już po kilku godzinach policjanci zatrzymali w Lesznie sprawcę kradzieży. Złodziejem okazał się 37-letni mieszkaniec miasta. Policjanci ustalili, że mężczyzna do dokonaniu tego przestępstwa, zabrał pieniądze, a skarbonę wyrzucił do pobliskiego rowu.

Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Poprzedni artykułMakabryczny wypadek w powiecie konińskim
Następny artykułWjechał rowerem na oznakowane przejście dla pieszych. Doszło do potrącenia