Reklama Toyota

Wjechał na przejazd kolejowy tak, że szlaban zatrzymał się na dachu iveco. Kierowca dostał ogromy mandat (FILM)

Policjanci z kieleckiej drogówki prowadzili w Wiernej Rzece oraz w Rykoszynie działania pod nazwą „Bezpieczny przejazd kolejowy”. W oku policyjnej kamery, pomimo opuszczających się szlabanów, na przejazd wjechać 29– latek. Dostał mandat 2,1 tys. zł.

Policjanci z Kielc wzięli pod lupę zachowanie kierowców na dwóch przejazdach kolejowych w gminie Piekoszów. Podczas prowadzonych działań ujawnili pięciu sprawców wykroczeń, za które zostali odpowiednio rozliczeni.

Wyjątkowo nieodpowiedzialnie zachował się 29– letni kierowcy iveco. Prowadzący „dostawczaka” nie tylko złamał przepisy, ale i omal nie złamał kolejowego szlabanu. Mężczyzna wjechał na przejazd, gdy zapory opuszczały się i jedna z nich zatrzymała się na dachu pojazdu.

Na druku bloczka mandatowego policjanci z drogówki wpisali mu kwotę 2,1 tys .zł. Ponadto 29– latek dostał 6 punktów karnych.

Zdarzenia drogowe, do których dochodzi na przejazdach kolejowych, najczęściej są tragiczne w skutkach, a ich uczestnicy często tracą zdrowie a nawet życie. Należy pamiętać, że po zmianie taryfikatora od stycznia 2022r. wszelkie wykroczenia popełniane na przejazdach kolejowych są karane mandatem  w wysokości 2000 tysięcy złotych.

Poprzedni artykułOgromny pożar na terenie terenie jednej z firm. Trwa walka strażaków z ogniem
Następny artykułWypadek samochodu osobowego w centrum Piły. Wszyscy opuścili pojazd o własnych siłach (ZDJĘCIA)