Policja zatrzymała poszukiwaną kobietę. Na komendę przyszedł jej mąż… również poszukiwany

Policjanci zatrzymali poszukiwaną 40-latkę. Kobietę przewieziono do oławskiej jednostki, gdzie po kilku minutach pojawił się jej mąż, który jak się okazało, również był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Małżeństwo zostało zatrzymane.

W poniedziałek, 8 lipca, około godz. 19:45 dzielnicowi z oławskiej jednostki zauważyli na Placu Zamkowym wchodzącą do klatki schodowej kobietę. Doświadczeni dzielnicowi nabrali uzasadnionych podejrzeń, że kobieta jest osobą poszukiwaną.

Dość szybko okazało się, że intuicja nie zawiodła mundurowych również i tym razem. 40-latka była poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Oławie do odbycia kary pięciu miesięcy więzienia.

Zgodnie z obowiązującą procedurą dzielnicowi doprowadzili zatrzymaną do policyjnego aresztu, gdzie po kilku minutach przyszedł jej mąż, który chciał zobaczyć się z żoną i ustalić okoliczności zatrzymania.

Podczas czynności okazało się, że mężczyzna miał w przeszłości konflikt z prawem, dlatego decyzją oławskiego sądu in również był poszukiwany, celem odbycia kary kilkunastu dni więzienia.

Chociaż małżeństwo spędziło noc w policyjnym areszcie, nie dane im było przebywać w jednej celi.

Następnego ranka 40-latka i jej 41-letni mąż zostali doprowadzeni do wskazanych placówek penitencjarnych, gdzie odbędą zasądzone wyroki.

Poprzedni artykułDuży pożar zboża i ścierniska. Spłonęło 8 hektarów
Następny artykułŚmiertelny wypadek w powiecie gnieźnieńskim. Nie żyje motocyklista