Reklama Toyota

Utopił ojczyma i wszystko opisał pamiętniku. Zbrodnia z Archiwum X wyjaśniona

Prokuratura Rejonowa Poznań Grunwald i policjanci komendy wojewódzkiej z tzw. „Archiwum X”, rozwiązali zagadkę zabójstwa z 2015 r., do którego doszło w Lusówku. Ciało mężczyzny znaleziono wtedy w jeziorze Lusowskim. Policjanci zatrzymali mordercę.

Czynności procesowe wykonywane w toku innego postępowania nadzorowanego przez dział do spraw wojskowych prokuratury rejonowej Poznań Grunwald ujawniły dowody, które zwróciły uwagę na morderstwo z 2015 r. Chodziło o sprawę niewyjaśnionego zgonu mężczyzny, którego zwłoki znaleziono w maju 2015 r. w wodach Jeziora Lusowskiego.

Śledczy dotarli do notesów należących Grzegorza L. W jednym z nich, w rozdziale zatytułowanym „Zemsta po latach”, odkryli opis zabójstwa jakiego dokonał Grzegorz L. Autor opisał swoje życie od narodzin do śmierci matki, w tym krzywdy jakich doznał od swojego ojczyma wyrządzone mu w dzieciństwie w latach 1988-1990.

Dalsze działania policjantów z „Archiwum X” w Poznaniu, powiązały niewyjaśnioną śmierć z 2015 r. z Grzegorzem L. Wspomniany w pamiętniku ojczym okazał się mężczyzną, którego zwłoki znaleziono w jeziorze. Jak ustalono, utonął po tym jak został zrzucony z pomostu do wody przez Grzegorza.

Prokurator przedstawił Grzegorzowi L. zarzut zabójstwa ojczyma dokonanego z zamiarem bezpośrednim i w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. W trakcie przesłuchania nie przyznał się do dokonania zarzucanej mu zbrodni. Złożył natomiast obszerne wyjaśnienia, które są poddawane weryfikacji. Grozi mu kara do nawet dożywotniego więzienia.