Reklama Toyota

Utopił ojczyma i wszystko opisał pamiętniku. Zbrodnia z Archiwum X wyjaśniona

Prokuratura Rejonowa Poznań Grunwald i policjanci komendy wojewódzkiej z tzw. „Archiwum X”, rozwiązali zagadkę zabójstwa z 2015 r., do którego doszło w Lusówku. Ciało mężczyzny znaleziono wtedy w jeziorze Lusowskim. Policjanci zatrzymali mordercę.

Czynności procesowe wykonywane w toku innego postępowania nadzorowanego przez dział do spraw wojskowych prokuratury rejonowej Poznań Grunwald ujawniły dowody, które zwróciły uwagę na morderstwo z 2015 r. Chodziło o sprawę niewyjaśnionego zgonu mężczyzny, którego zwłoki znaleziono w maju 2015 r. w wodach Jeziora Lusowskiego.

Śledczy dotarli do notesów należących Grzegorza L. W jednym z nich, w rozdziale zatytułowanym „Zemsta po latach”, odkryli opis zabójstwa jakiego dokonał Grzegorz L. Autor opisał swoje życie od narodzin do śmierci matki, w tym krzywdy jakich doznał od swojego ojczyma wyrządzone mu w dzieciństwie w latach 1988-1990.

Dalsze działania policjantów z „Archiwum X” w Poznaniu, powiązały niewyjaśnioną śmierć z 2015 r. z Grzegorzem L. Wspomniany w pamiętniku ojczym okazał się mężczyzną, którego zwłoki znaleziono w jeziorze. Jak ustalono, utonął po tym jak został zrzucony z pomostu do wody przez Grzegorza.

Prokurator przedstawił Grzegorzowi L. zarzut zabójstwa ojczyma dokonanego z zamiarem bezpośrednim i w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. W trakcie przesłuchania nie przyznał się do dokonania zarzucanej mu zbrodni. Złożył natomiast obszerne wyjaśnienia, które są poddawane weryfikacji. Grozi mu kara do nawet dożywotniego więzienia.

Poprzedni artykułJadowita żmija zygzakowata wpełzła do mieszkania w Lędyczku. Złapali ją policjanci (FILM)
Następny artykułUkradli jednorazowe maseczki ochronne warte 750 tys. zł. Wpadł paser