Onkolog ze szpitala w Poznaniu handlowała receptami między innymi na fentanyl. Została zatrzymana

Policjanci z Poznania prowadzą sprawę związaną z handlem receptami na opioidy w tym fentanyl. Zatrzymali onkolog ze szpitala w Poznaniu. Nieuczciwą lekarka sprzedała kilkaset recept na opioidy, w tym Fentanyl. Wartość refundowanych leków wynosiła około 450 tys. zł.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zajmują się sprawą handlu receptami.

W marcu tego roku zatrzymali lekarkę, onkologa jednego z poznańskich szpitali, która wystawiała, a następnie sprzedawała recepty na silne leki przeciwbólowe. Był to Fentanyl ale przede wszystkim Oxycontin, Oxydolor, Reltebon i inne. Są to bardzo silne leki przeciwbólowe, silniejsze nawet sto razy od morfiny.  Policjanci w maju zatrzymali także mężczyznę, który za recepty płacił nieuczciwej lekarce.

Latem 2023 r. poznański szpital w wyniku kontroli wewnętrznej stwierdził, że jedna z zatrudnionych  lekarek wystawiała niewspółmiernie dużo recept na opioidy. Zawiadomienie w tej sprawie zostało przesłane do prokuratury, a następnie do komend miejskiej policji w Poznaniu. Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili, że lekarka wystawiła prawie 800 recept na silne leki przeciwbólowe. Co ciekawe część recept była wystawiona na nieżyjących pacjentów.

Recepty przekazywała mężczyźnie, który za nie płacił. Osoba ta następnie realizowała te recepty w różnych miastach wykupując ponad 1600 opakowań. Łączna wartość refundowanych farmaceutyków została oszacowana na około 450 tys. zł.

Podejrzanej lekarce i mężczyźnie który odbierał od niej recepty postawiono zarzuty. Grożą im za to kary do 8 lat więzienia.

Poprzedni artykułTrafił zakrwawiony do szpitala. Zmarł. Policja nie wie kto to był
Następny artykułRodzice śmiertelnie skatowanego noworodka z zarzutami. Nie przyznają się