Ukrywał się przez osiem lat. Wpadł, dziś ma 67 lat

Policjanci kryminalni z komendy miejskiej w Poznaniu zatrzymali poszukiwanego trzema listami gończymi. Mężczyzna ukrywał się aż 8 lat. W ubiegłym tygodniu został namierzony i wpadł w ręce stróżów prawa w Suchym Lesie. Po czynnościach został doprowadzony do aresztu, gdzie o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

W dniu, 10 stycznia, policjanci z Poznania zatrzymali poszukiwanego 67-letniego mężczyznę. Wystawione za nim były trzy listy gończe. Namierzyli go policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Mężczyzna skutecznie ukrywał się  ponad 8 lat przed organami ścigania. Był poszukiwany  m.in za kradzież i przywłaszczenie.

Dodatkową trudnością w poszukiwaniach był fakt, że 8 lat temu zniknął bez wieści. Policjanci podejmowali liczne próby jego odnalezienia, prowadzili rozpoznania, zdobywali kolejne informacje. Wszystkie ustalenia oraz tropy wnikliwie sprawdzali, jednak bez żadnego przełomu sprawie.

Mężczyzna skutecznie utrudniał mundurowym jego odnalezienie. Jak ustalili śledczy nie wyrobił nowych dokumentów tożsamości, po tym jak poprzednie utraciły ważność. Przez te wszystkie lata nie był też pracownikiem żadnej firmy, jak również najemcą lokalu. Nie używał również swojego prawdziwego imienia w kontaktach z nowopoznanymi osobami.

Po wielu latach nastąpił zwrot w sprawie. Policjanci kryminalni ustalili miejsce jego aktualnego przebywania. Był to Suchy Las. Kiedy przyjechali na miejsce podejrzany nie krył zdziwienia na widok mundurowych. Został zatrzymany.

67-latek po czynnościach został doprowadzony do Aresztu Śledczego w Poznaniu, gdzie o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Poprzedni artykułKompletnie pijany przyjechał po dziecko do przedszkola. Ojciec usłyszał surowy wyrok i idzie do więzienia
Następny artykułKierująca i pasażerka wpadły na głupi pomysł. Myślały, że tak przechytrzą policjantów