Ukradli z firmy części samochodowe warte 100 tys. zł.

Śremscy kryminalni wspólnie z policjantami Grupy Realizacyjnej, na terenie Poznania, zatrzymali dwóch włamywaczy, którzy z firmy w gminie Brodnica ukradli felgi samochodowe, akumulatory, chłodnice i belki aluminiowe o łącznej wartości 100 tys. złotych.

W październiku ub.r. komenda policji w Śremie została powiadomiona o tym, że włamano się na teren firmy w gminie Brodnica. Skradziono ponad 100 felg samochodowych, 140 akumulatorów, 200 sztuk zestawów chłodnic od samochodów i 50 sztuk belek aluminiowych chroniących chłodnice samochodu, w sumie mienie o łącznej wartości 100 tys. złotych.

Nad sprawą pracowali policjanci z Wydziału Kryminalnego śremskiej Policji. Ich żmudna i wnikliwa praca doprowadziła do ustalenia włamywaczy. Okazali się nimi obywatele Rumunii, mieszkający w Poznaniu, którzy 4 października 2023 roku, w nocy, przyjechali na teren gminy Brodnica, na tzw. gościnne występy.

We wtorek, 16 stycznia, śremscy kryminalni wspólnie z policjantami Grupy Realizacyjnej udali się do Poznania, gdzie zatrzymali dwóch sprawców włamania mających 30 i 35 lat.

Zatrzymani zostali przewiezieni do śremskiej Komendy Policji, usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego.

Sprawa jest w toku i znajdzie swój finał w sądzie.

Poprzedni artykułChcieli mu pomoc, a on zaatakował medyków i zniszczył karetkę
Następny artykułSkatował na śmierć matkę. Bestia usłyszała wyrok