Chcieli mu pomoc, a on zaatakował medyków i zniszczył karetkę

Młody mężczyzna zaatakował ratownika medycznego oraz uszkodził karetkę pogotowia. Pleszewskie Centrum Medyczne wyceniło wartość start na 8 tysięcy złotych. Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego jest przestępstwem.

W Nowej Wsi Podgórnej, 13 stycznia, przed godziną 22:00 została zgłoszona interwencja, w trakcie której mężczyzna miał zaatakować pomagających mu ratowników medycznych.  Na to zgłoszenie zostali skierowani policjanci z posterunku w Pyzdrach.

W rozmowie z medykami okazało się, że agresywny mieszkaniec Gminy Miłosław w trakcie próby przewiezienia go do szpitala kopnął jednego z ratowników medycznych. Niestety to był początek kompletnie nieracjonalnego oraz agresywnego zachowania 21-latka.

Mężczyzna po uderzeniu ratownika wyrwał mu z ręki torbę medyczną i z nią uciekał. Po chwili 21-latek postanowił wyrzucić z siebie całą złość i zaczął niszczyć karetką.

Mieszkaniec Gminy Miłosław uszkodził przednią szybę pojazdu, sygnalizację dźwiękową oraz wyrwał antenę radiową. Pleszewskie Centrum Medyczne określiło wartość strat na kwotę 8 tysięcy złotych. W kwestii torby wróciła ona do właścicieli.

21-latek został znaleziony po około 40 minutach w Spławiu i biorąc pod uwagę oczywiście możliwy jego stan zostali wezwani także ratownicy medyczni z Wrześni. Niestety w trakcie obezwładniania został także uderzony policjant. Mieszkaniec Gminy Miłosław stosował opór, był agresywny oraz nie stosował się do poleceń.

Mężczyzna w końcu został przetransportowany do szpitala we Wrześni, gdzie dyżurujący lekarz przekierował go do specjalistycznej placówki medycznej w Gnieźnie. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Poprzedni artykułDramat na imprezie. Pchnięty 59-latek uderzył głową w stół. Nie żyje
Następny artykułUkradli z firmy części samochodowe warte 100 tys. zł.