Reklama Toyota

Ukradli auto wartę 300 tysięcy złotych. Złodzieje trafili w ręce policji (ZDJĘCIA)

Odzyskany luksusowy samochód, części pochodzące od kradzionych pojazdów, duża ilość gotówki oraz aresztowania kilku osób. To efekt akcji leszczyńskich policjantów na Dolnym Śląsku.

Wielomiesięczna praca prokuratora z Prokuratury Krajowej w Poznaniu i policjantów z Leszna nad jedną ze spraw zaprowadziła funkcjonariuszy w rejon Dolnego Śląska. To właśnie tam działała grupa przestępcza zajmująca się kradzieżami samochodów. Przez cały ten czas leszczyńscy kryminalni współpracowali także z mundurowymi z Brandenburgii, Turyngii i Hesji. Po zebraniu materiału dowodowego i przedłożeniu go prokuratorowi zaplanowano akcję zatrzymania podejrzanych na terenie sąsiedniego województwa.

7 grudnia br. leszczyńscy policjanci rozlokowani w wielu miejscach jednocześnie, zatrzymali kilka osób, w tym jedną kobietę. Członkowie grupy przestępczej mieli związek z kradzieżami samochodów w Polsce, ale przede wszystkim na terenie Niemiec. Metodą „na walizkę”, czyli przechwytując sygnał z elektronicznych kluczyków, kradli samochody luksusowych marek. W dolnośląskich dziuplach cięli je na części, a następnie sprzedawali.

W jednym z miejsc na terenie powiatu oleśnickiego, w pomieszczeniach gospodarczych policjanci natrafili na audi warte prawie 300 tysięcy złotych, które tej samej nocy zostało skradzione w województwie zachodniopomorskim. Zaraz potem, policjanci zatrzymali 41 i 26-letnich mieszkańców powiatu legnickiego, 41-letniego mieszkańca powiatu oleśnickiego oraz 27-letnią mieszkankę powiatu złotoryjskiego.

Podczas akcji policjanci przeszukali wiele mieszkań i pomieszczeń gospodarczych. Znaleźli pocięte części samochodowe i tablice rejestracyjne pochodzące od kradzionych pojazdów, sprzęt elektroniczny służący do kradzieży aut oraz narkotyki. W mieszkaniu jednego z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli ukrytą gotówkę w kwocie około 100 tysięcy złotych.

Mieszkańcy powiatu legnickiego między innymi usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów oraz paserstw, polegających na przyjmowaniu kradzionych aut i pomocy w ich zbyciu, 41-latek z powiatu oleśnickiego odpowie za posiadanie narkotyków i paserstwo, natomiast 27-latka odpowie za kradzież trzech samochodów wartych ponad 400 tysięcy złotych.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali na wniosek prokuratora aresztowani przez Sąd Rejonowy w Poznaniu na okres trzech miesięcy, a kobieta oddana pod policyjny dozór. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone, że ilość zarzutów oraz podejrzanych ulegnie zwiększeniu.

Poprzedni artykułCzołówka dwóch samochodów osobowych. Pięć osób rannych (ZDJĘCIA)
Następny artykułToyota rozbita. Kobieta została ranna i przetransportowana do szpitala (ZDJĘCIA)