Reklama samochody.pl

Ukradł klacz i próbował wprowadzić ją do… mieszkania na piętrze w bloku

Złodziej klaczy został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Wejherowscy dzielnicowi zatrzymali mężczyznę, który ukradł klacz. Świadek zadzwonił na numer alarmowy widząc jak młody mężczyzna próbuje wprowadzić klacz na… klatkę schodową budynku wielorodzinnego.

W poniedziałek, 19 lutego, wieczorem dyżurny komendy policji w Wejherowie otrzymał bardzo dziwne zgłoszenie. Osoba, która zadzwoniła na policję widziała jak młody mężczyzna próbuje wprowadzić klacz na… klatkę schodową budynku wielorodzinnego.

Na miejsce natychmiast pojechali wejherowscy dzielnicowi. Ku ich zdziwieniu, potwierdzili zgłoszenie. Pod wskazanym adresem zastali młodego mężczyznę z klaczą oraz świadka, który powstrzymał 19-latka, przed wejściem z koniem na wyższe piętra budynku.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna chciał zabrać klacz do swojego mieszkania na jednym z wyższych pięter. Nie udało mu się.

Na szczęście klaczy nic się nie stało. Została zabezpieczona i przekazana właścicielowi, a 19-letni sprawca został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Złodziej został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Poprzedni artykułWbiegła pod dostawczą toyotę. Potrącona 12-latka wyleciała w powietrze (FILM)
Następny artykułTajemniczy głaz wykopany na polu. Czy to gigantyczny pogański ołtarz? (ZDJĘCIA)