Reklama samochody.pl

Uderzył w zaparkowany pod komendą radiowóz. Wydmuchał 1,5 promila alkoholu

50-letni kierowca uderzył busem w zaparkowany radiowóz przed budynkiem komendy. Mężczyzna został zatrzymany. Wydmuchał 1,5 promila alkoholu. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.

Do zdarzenia  doszło w poniedziałek, 16 maja, około godziny 18:20 na parkingu usytuowanym przed komendą w Radomsku. Policjant kierujący radiowozem  zaparkował pojazd przed wejściem do budynku.

Kiedy dyżurny jednostki przekazywał patrolowi kolejne zlecenie mundurowi usłyszeli charakterystyczny odgłos świadczący o zderzeniu pojazdów. Wyszli na plac, gdzie zobaczyli volkswagena transportera, który uderzył w ich radiowóz.

Obok pojazdów stał roztrzęsiony mężczyzna. Nie potrafił logicznie wytłumaczyć dlaczego zjechał z drogi i uderzył w radiowóz. Okazało się, że jest to 50-letni radomszczanin. Mężczyzna był pijany. Wydmuchał 1,5 promila alkoholu.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mieszkaniec Radomska trafił do policyjnego aresztu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie stanie przed sądem. Policjanci już zatrzymali jego prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, grzywna do 30 tys. zł i zakaz prowadzenia nawet na 15 lat. Zapłaci również za szkody.

Poprzedni artykułMłody mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym
Następny artykułPędził audi tak szybko, że stracił prawo jazdy