Reklama samochody.pl

Pędził audi tak szybko, że stracił prawo jazdy

Na celowniku złotowskiej drogówki w miniony weekend znalazł się kierowca AUDI, który rażąco zbagatelizowała ograniczenie prędkości w obszarze zabudowanym. W konsekwencji stracił prawo jazdy na 3 miesiące i został ukarany mandatem, a na jego konto wpłynęło po 10 punktów karnych.

Przykładem jazdy się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym jest kierowca audi, który w sobotę w godzinach wieczornych, w terenie zabudowanym na DK 11 poruszał się z prędkością 121 km/h, przy obowiązujących 50 km/h.

41 letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, tłumaczył policjantom, że się spieszył. Za rażące przekroczenie prędkości stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące oraz nałożono na niego mandat w wysokości 2500 zł. Do jego konta przypisano również 10 punktów karnych.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów – czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Poprzedni artykułUderzył w zaparkowany pod komendą radiowóz. Wydmuchał 1,5 promila alkoholu
Następny artykułStracił 156 tys. zł. Uwierzył oszustom, że… okradają mu konto