Uderzał matkę w głowę metalową rurą. Chciała zabić. Ukrył się w lesie

Środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu zastosował Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie wobec mężczyzny, który usiłował zamordować swoją matkę.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 4 maja. O godzinie 16:30 policjanci z komendy w Ostrzeszowie zostali skierowani na interwencję do jednej z miejscowości na terenie gminy. Mężczyzna miał pobić swoją matkę.

We wskazanym miejscu policjanci zastali leżącą na podłodze zakrwawioną kobietę. Pomocy udzielali jej medycy z karetki pogotowia ratunkowego. 59-latka została zabrana do szpitala w Ostrzeszowie.

W rozmowie z osobami przebywającymi w rejonie posesji policjanci ustalili, że sprawca uciekł z miejsca przed przyjazdem służb i może ukrywać się w lesie w okolicy. funkcjonariusze podjęli próbę ustalenia miejsca pobytu 33-latka, lecz bezskutecznie.

Jak ustalono mężczyzna działając z zamiarem zamordowania matki, uderzał ja metalową rurą w głowę oraz twarzy. Uderzeniami spowodował u 59-latki ciężki uszczerbek na zdrowiu realnie zagrażający jej życiu.

Udało się ustalić miejsce przebywania agresora, którego w dniu 5 maja br. na terenie powiatu ostrowskiego zatrzymali kryminalni. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu do dyspozycji prokuratora.

Na posiedzeniu, które odbyło się w dniu, 7 maja, Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Poprzedni artykułNapad na kantor. Policja publikuje wizerunek sprawcy (ZDJĘCIA)
Następny artykułZabójstwo właściciela komisu w Poznaniu. Sprawca po 24 latach stanie przed sądem