Płonął budynek stolarni. W środku znajdowały się materiały palne i wyroby drewniane (ZDJĘCIA)

W dniu 20 stycznia 2023 roku o godzinie 20:53 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku stolarni w miejscowości Biskupice Zabaryczne w gminie Mikstat. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej zastano budynek stolarni częściowo objęty pożarem, a w jego pobliżu znajdowały się materiały palne oraz gotowe wyroby drewniane.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeprowadzeniu rozpoznania. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali dwa prądy wody w natarciu na palące się pomieszczenie kotłowni oraz palące się drewno po wiatą. Po dojeździe kolejnych zastępów straży pożarnej podano dodatkowy prąd wody, co przyczyniło się do opanowania pożaru. Następnie prowadzono prace rozbiórkowe oraz wynoszono nadpalone materiały palne znajdujące się w budynku w celu dogaszenia pogorzeliska.

W działaniach brały udział dwa zastępy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Ostrzeszowie, dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikstacie oraz jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliszkowicach Kaliskich.

Opracowanie: str. Noemi BIEL

Zdjęcia: KP PSP w Ostrzeszowie.

Poprzedni artykułZakpił sobie z służb ratunkowych. Głupi żart 39-latka
Następny artykułChwile grozy na torach. Pociąg potrącił dwie osoby