Reklama Toyota

Uciekał policji samochodem … bez drzwi. Ma dożywotni zakaz prowadzenia

Kierowca opla usiłował zepchnąć radiowóz z drogi uderzając w niego.

Policjanci z Kłodzka (woj, dolnośląskie) ruszyli w pościg za oplem bez drzwi. Jego kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Kierowca opla usiłował zepchnąć radiowóz z drogi uderzając w niego. Sam stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w ogrodzenie cmentarza.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 10 sierpnia. Przed godz.18.00 w Trzebieszowicach patrol z kłodzkiej drogówki chciał zatrzymać do kontroli kierującego oplem. Samochód nie miał drzwi. Brakowała w nim również wiele innych elementów karoserii.

Kierujący oplem widząc policjantów i sygnały, uderzył w drzewo i zaczął uciekać. Po kilkukilometrowym pościgu kierowca opla usiłował zepchnąć radiowóz z drogi uderzając w niego. Stało się jednak odwrotnie. To 28-letni kierujący oplem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie cmentarza.

Kierowca wybiegł z auta i próbował uciekać pieszo. Nie udało mu się. Został zatrzymany przez policjantów.

Jak się okazało ma dożywotni zakaz prowadzenia. Ponadto kierował oplem bez rejestracji i aktualnych badań technicznych, bez obowiązkowego ubezpieczenia i w stanie technicznym zagrażającym bezpieczeństwu.

Od kierowcy pobrano krew do badań pod kątem narkotyków. 28-latek trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał zarzuty ucieczki policji i złamania sądowego zakazu prowadzenia. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Poprzedni artykułKierowca okradł staruszka jadącego do rodziny. Strażnicy miejscy kupili mu bilet na pociąg
Następny artykuł28-letni kierowca forda z zakazem prowadzenia roztrzaskał się o drzewo (ZDJĘCIA)