Reklama samochody.pl

Makabryczny wypadek. Autokar wjechał w przejście podziemne.  Jedna osoba zginęła na miejscu (ZDJĘCIA)

Autokar wjechał w przejście podziemne.  Jedna osoba zginęła na miejscu.

W dniu 20 listopada chwilę po godzinie 21.10 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu odebrało zgłoszenie o wypadku autokaru na Rondzie Reagana we Wrocławiu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że autobus uderzył w samochód osobowy, a następnie wpadł częściowo do przejścia podziemnego. Pojazd wbił się przodem w strop przejścia. Autobusem podróżowały dwie osoby i kierowca. Pasażerowie byli poobijani i nie mogli wyjść z uwagi na zablokowane drzwi. Kierowca autobusu był całkowicie zablokowany między wyrwanym fotelem kierowcy, a deską rozdzielczą oraz kierownicą.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, autobus został ustabilizowany przy użyciu klocków stabilizacyjnych oraz sprzętu hydraulicznego. Ewakuowano dwóch pasażerów z pojazdu, których następnie przekazano do zespołowi ratownictwa medycznego. Do kierowcy autobusu wykonano dostęp przy użyciu narzędzi hydraulicznych, a następnie ewakuowano go przy użyciu noszy typu deska. Ze względu na brak funkcji życiowych u poszkodowanego, ratownicy przystąpili do reanimacji. Niestety przybyły na miejsce zdarzenia lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon.

Autobus przy użyciu dźwigu oraz ciężkiego samochodu ratownictwa drogowego został wyciągnięty z przejścia podziemnego.

Na miejsce zdarzenia przybył zastępca Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu.

W działaniach brało udział 11 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz 35 strażaków.

 

Poprzedni artykułKierował Seicento.. był kompletnie pijany. Teraz może trafić za kratki
Następny artykułAudi roztrzaskało się o drzewo. 13-latka zginęła na miejscu (ZDJĘCIA)