Reklama Toyota

Uciekał policji bo ma kilka sądowych zakazów prowadzenia. Stanie przed sądem. Dostał mandaty na 5,4 tys. zł

Przekroczył prędkość w terenie zabudowanym oraz posiadał aktywne sądowe zakazy kierowania pojazdami. Żeby uniknąć odpowiedzialności zaczął uciekać przed policyjnymi radiowozami. 29-latek będzie teraz tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w piątek, 16 lutego, około godziny 8:00. Policjanci z drogówki kontrolowali prędkości kierowców na ul. Siernickiej w Głuchowie. Zauważyli jadące się z nadmierną prędkością Audi. Dokonany pomiar prędkości wykazał 77 km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h.

Policjanci dali kierowcy znaki do zatrzymania się, lecz ten nie zareagował na sygnały tylko zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Kierujący uciekjąc audi w dalszym ciągu nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne, kontynuując jazdę w kierunku miejscowości Sierniki, a ostatecznie porzucił pojazd w Pecnie na ul. Kwiatowej i pieszo uciekł w nieznanym kierunku.

W działania zaangażowane zostały dodatkowe patrole z KPP w Kościanie oraz KP Mosina. Pomimo faktu, że pojazd po zakupie nie został przerejestrowany, podjęte na miejscu działania doprowadziły do szybkiego ustalenia kierującego.

Okazał się nim 29-letni mieszkaniec gm. Mosina, który ma orzeczone przez sąd zakazy prowadzenia.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do kościańskiej komendy. Był trzeźwy. Została mu pobrana została również krew do badań pod kątem narkotyków.

29-latek usłyszał zarzuty ucieczki policji oraz złamania sądowych zakazów prowadzenia. G rozi mu za to kara do 5 lat więzienia. Zastał również  ukarany mandatami w wysokości 5,4 tys. zł, a na jego koto wpadły aż 23 punkty karne.

Poprzedni artykułZrobił zakupy w markecie, a potem poinformował obsługę, że parkując uderzył w ścianę. 78-latek był pijany
Następny artykułNieletni bandyci zatrzymani. 15-latek zaatakował w kominiarce