Nieletni bandyci zatrzymani. 15-latek zaatakował w kominiarce

Policjanci Zespołu ds. Nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali nieletnich sprawców rozbojów, które miały miejsce w dniu 9 lutego w Kaliszu. W obu przypadkach udało się odzyskać utracone mienie, a o dalszym losie sprawców zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Do obu zdarzeń doszło, 9 lutego, w godzinach popołudniowych na terenie Kalisza. Pierwsze z nich miało miejsce przy wejściu do jednej z galerii. 16–latka używając siły wobec 15–letniej dziewczyny wyrwała jej z dłoni telefon komórkowy, a następnie zabrała go. Na zaistniałą sytuację zareagował świadek zdarzenia, który pomógł w odzyskaniu utraconego przedmiotu.

Chwilę później w pobliżu tego miejsca doszło do kolejnego zdarzenia, w tym przypadku rozboju na chodniku dokonał 15-letni sprawca. Był ubrany w kominiarkę, a ofiarą był jego rówieśnik. Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich w wyniku pracy operacyjnej ustalili sprawców obu zdarzeń, finalnie nieletni sprawcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed Sądem Rejonowym – Wydział Rodzinny i Nieletnich w Kaliszu.

Podczas trwających obecnie na terenie województwa wielkopolskiego ferii zimowych, funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich prowadzą działania prewencyjno – profilaktyczne „Nielat”, zmierzające do ograniczenia przestępczości i demoralizacji osób nieletnich. Jednym z celów działań jest ujawnianie przypadków łamania prawa, dlatego w sytuacji, gdy jesteś świadkiem naruszeń reaguj powiadamiając policję, zadzwoń na numer alarmowy 112.

Poprzedni artykułUciekał policji bo ma kilka sądowych zakazów prowadzenia. Stanie przed sądem. Dostał mandaty na 5,4 tys. zł
Następny artykułKoszmarny wypadek. Nastolatek wypadł z samochodu. Nie żyje