Reklama Toyota

Uciekał jak szalony, ale nie miał szans. Skuli go na polu (ZDJĘCIA)

Policjanci z Kępna po pościgu zatrzymali mężczyznę, który odpowie za szereg popełnionych przestępstw, takich jak kradzieże z włamaniem, kradzieże samochodów czy posiadanie narkotyków.

W poniedziałkowy poranek, 11.00 marca, dyżurny komendy policji w Kępnie otrzymał zgłoszenie o kradzieży Ford z jednej z prywatnych posesji w Kępnie na ulicy Granicznej. O zdarzeniu zostały natychmiast powiadomione wszystkie patrole.

Około godziny 13.00 w miejscowości Piotrówka, policjanci kryminalni oraz prewencji zauważyli poszukiwany samochód, którego kierowca jechał z dużą prędkością. Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg za pojazdem.

Pomimo używania sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca Ford nie zatrzymywał się i kontynuował ucieczkę przez kilka kilometrów po terenie gminy Trzcinica, uciekając drogami asfaltowymi oraz polami. Ostatecznie ucieczka zakończyła się w miejscowości Aniołka II, gdzie kierowca Forda stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z polnej drogi wjeżdżając w nasyp ziemi. Dalej mężczyzna uciekał pieszo. Kępińscy funkcjonariusze ruszyli w pościg za mężczyzną, który kierował się w stronę pobliskich lasów.

Po kilkuset metrach pieszego pościgu mężczyzna został zatrzymany i obezwładniony. To 26 – letni mieszkaniec Kępna, dobrze znany kępińskim stróżom prawa. Podczas przeszukania mężczyzny znaleziono przy nim narkotyki.

W toku dalszych wykonywanych czynności okazało się, że 26-latek kilka dni wcześniej na terenie Niemiec ukradł Opla, którym przyjechał do Polski. Samochód również został odzyskany przez kępińskich mundurowych.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Odpowie między innymi za kradzieże z włamaniem do dwóch domów na terenie Kępna, kradzieże pojazdów, posiadanie narkotyków, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pod wpływem środków odurzających.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Sąd Rejonowy w Kępnie na wniosek Prokuratury Rejonowej zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Poprzedni artykułSprzedawali kradzione samochody. Jeden to właściciel komisu
Następny artykułSyn przyłożył matce nóż do klatki piersiowej. 19-latek zażądał… 3 zł