Uciekając policji nazbierał aż 265 punktów karnych. Miał prawo jazdy i był trzeźwy. Nie wie dlaczego uciekał (FILM)

56-latek za ucieczkę policji może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Policjanci z olsztyńskiej Grupy SPEED zatrzymali 56-letniego kierującego osobówką, który nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna podczas swojej szaleńczej ucieczki popełnił 34 wykroczenia i doprowadził do dwóch kolizji. Dostał za to zgodnie z taryfikatorem 265 punktów karnych. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Wkrótce stanie przed sądem.

Olsztyńscy policjanci z Grupy SPEED pełnili służbę na trasie S7. W pobliżu miejscowości Zielony Grąd zwrócili uwagę na osobówkę, której kierowca zlekceważył obowiązujące limity prędkości. Mężczyzna siedzący za kierownicą auta nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne nadawane przez policjantów, wzywające go do zatrzymania się, wręcz przeciwnie przyśpieszył i zaczął uciekać.

Kierowca kontynuował swoją ucieczkę w kierunku Elbląga, stwarzając tym zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Pomiar wideorejestratorem na trasie S7 w pewnym momencie wskazał, że mężczyzna pędził z prędkością 176 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 120 km/h.

Ponadto kierujący renault przekroczył prędkość o 61 km/h w obszarze zabudowanym już na terenie Elbląga. Mężczyzna, aby uniknąć kontroli drogowej popełnił szereg innych wykroczeń, m.in. wyprzedzał w rejonie przejścia dla pieszych, nie stosował się do sygnalizacji świetlnej oraz do obowiązującego oznakowania, nie sygnalizował zmiany pasa ruchu. Ponadto kierujący renault uciekając ulicami Elbląga doprowadził do dwóch niegroźnych kolizji drogowych z udziałem dwóch innych pojazdów.

Policjanci zatrzymali uciekiniera na jednej z ulic Elbląga. Za kierownicą auta siedział 56-letni mieszkaniec Warszawy. Był trzeźwy. Mężczyzna miał prawo jazdy. Nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego zachowania.

Okazało się, że w trakcie swojej bezmyślnej jazdy popełnił aż 34 wykroczenia, za które taryfikator przewiduje w sumie 265 punktów karnych. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane, a za spowodowanie dwóch kolizji drogowych został już ukarany mandatami przez policjantów z Elbląga. Z pozostałych wykroczeń mężczyzna będzie się tłumaczyć przed sądem, który zadecyduje o dalszych konsekwencjach.

Ponadto 56-latek za ucieczkę policji może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Poprzedni artykułWezwał policjantów, bo ktoś go dusił. Na miejscu prawda zaskoczyła mundurowych
Następny artykułPijany 18-latek ukradł autobus i zrobił nim demolkę. Zrywał linie energetyczne, taranował bramy i auta (FILM)