Reklama Toyota

Śmierć w płomieniach. W pożarze spłonęły dwie osoby (ZDJĘCIA)

Śmierć w płomieniach. W pożarze spłonęły dwie osoby / foto. Osp Szczawnica

Śmierć w płomieniach. W tragicznym pożarze w Szczawnicy w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim spłonęły dwie osoby. 

| POLECANE – Horror na torach. Zginęły trzy osoby. Dziecko walczy o życie (ZDJĘCIA)

Do pożaru doszło, w sobotę 29 maja kilka minut po godzinie 9:00 rano. Wówczas dyżurny nowotarskich strażaków odebrał zgłoszenie o pożarze domku letniskowego w terenie leśnym.  Na miejsce niezwłocznie zadysponowano strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Nowego Targu, ochotników z OSP Szczawnica, OSP Jaworki, OSP Szlachtowa, OSP Krościenko, OSP Tylka oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, policja i prokurator. Na miejsce również przybył Oficer Operacyjny WSKR Kraków.

Jak podaje portal goral.info – Na miejsce zadysponowano strażaków, którzy ze względu na trudny dostęp musieli rozciągnąć linię gaśniczą na odcinku ok. 500 metrów.

W akcję gaśniczą zaangażowane również zostały SOP Nissan Patrol, Quad Kymco+przyczepka , UTV Polaris Ranger, które są na wyposażeniu ochotników z OSP Szczawnica.

Niestety w pożarze spłonęły dwie osoby. Po ugaszeniu ognia strażacy znaleźli zwęglone ciała. W późniejszych działaniach strażacy dogaszali  pogorzelisko, a policja ustala tożsamość ofiar.

zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Szczawnica

Poprzedni artykułHorror na torach. Zginęły trzy osoby. Dziecko walczy o życie (ZDJĘCIA)
Następny artykułTragiczny wypadek pod Krotoszynem. Jedna osoba zginęła na miejscu, dwie zostały ranne (ZDJĘCIA)