Reklama samochody.pl

Tym razem 32-latek stracił prawo jazdy na pół roku

Na pół roku stracił prawo jazdy 32-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego samochodu, pomimo tego, że wcześniej policjanci zatrzymali mu prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.

32-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego został zatrzymany do kontroli drogowej w poniedziałek, 13 kwietnia, przez policjantów ruchu drogowego. Mężczyzna nie miał przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że stracił uprawnienia. Jak ustalili policjanci 32-latek został zatrzymany do kontroli drogowej kilka dni wcześniej. Powodem kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowany. W związku z popełnionym wykroczeniem mieszkaniec powiatu kaliskiego stracił uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy. Pomimo tego, zdecydował się wsiąść za kierownicę auta. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, teraz prawo jazdy stracił na pół roku.

Tylko w minionym tygodniu, funkcjonariusze z drogówki komendy miejskiej w Kaliszu zatrzymali 15 praw jazdy w związku przekroczeniem przez kierowców prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Poprzedni artykułWstyd. Ukradli skarbonkę z datkami na chore dziecko
Następny artykułWypadek dwóch samochodów osobowych. Dwie osoby poszkodowane trafiły do szpitala