Na hulajnodze elektrycznej staranował rowerzystkę. 66-latka poważnie ranna (FILM)

Do poważnego zdarzenia doszło w środę, 8 maja. Kierujący hulajnogą elektryczną nie ustąpił pierwszeństwa rowerzystce i doprowadził do zdarzenia. Kobieta doznała poważnych obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala.

W środę około godziny 17.00 na rynku w Legnicy doszło do poważnego wypadku. 19-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kierującą rowerem.

66-letnia kobieta niestety odniosła poważne obrażenia i trafiła do szpitala.

Obie osoby nie zastosowały się do znaku zakazu ruchu. Pomimo tego, że osoby popełniły wykroczenie, nie stosując się do oznakowania, to w miejscu, gdzie nie ma wyznaczonej drogi z pierwszeństwem, obowiązuje tzw. zasada prawej ręki.

Hulajnoga elektryczna: obowiązki

Kierujący hulajnogą elektryczną jest obowiązany korzystać z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, w przypadku gdy brakuje drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów.

Korzystanie z drogi dla pieszych przez kierującego hulajnogą elektryczną jest dozwolone wyjątkowo, gdy droga dla pieszych jest usytuowana wzdłuż jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 30 km/h, i brakuje drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów.

Kierującemu hulajnogą elektryczną zabrania się:

ciągnięcia lub holowania innego pojazdu;

przewożenia innej osoby, zwierzęcia lub ładunku;

jazdy po jezdni, z wyjątkiem korzystania z: pasa ruchu dla rowerów, przejazdu dla rowerów, jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, w przypadku gdy brakuje drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów.

Poprzedni artykułKoszmarny wypadek w powiecie kosciańskim. Nie żyje młoda osoba (ZDJĘCIA)
Następny artykułTrzej lubuszanie zamiast zapłacić za BMW, sterroryzowali właściciela i ukradli je