Reklama samochody.pl

Trawy płoną na potęgę. Czy to podpalenia?

Dziś 28 marca (sobota) na terenie Powiatu Wolsztyńskiego jak i Poznańskiego doszło do pożaru traw. Czy to podpalenia??

  • Pierwsze zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie wpłynęło około godziny 13:35, z którego wynikało, że doszło do pożaru trawy.

Na miejsce natychmiast zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej OSP Wroniawy, JRG Wolsztyn oraz dwa z OSP Kębłowo. Do pożaru doszło na polnej drodze z Błocka w kierunku Przemętu (Powiat Wolsztyński, Gmina Wolsztyn). Po dojeździe na miejsce zastępów straży pożarnej natychmiast przystąpiono do akcji gaśniczej za pomocą szybkiego natarcia.

  • Kilka minut później ponownie do Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze trawy, tym razem w miejscowości Kaszczor również Powiat Wolsztyński.

Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano jeden zastęp z OSP Kaszczor, który po dojeździe na wskazane miejsce zastał niewielki pożar. Na szczęście dzięki wzorowej postawie jednego z kierowców udało się zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia.

Warto dodać, że nie są to pierwsze pożary traw na terenie powiatu wolsztyńskiego do poprzednich doszło, nie tak dawno bo 25 marca.