Reklama Toyota

Trawy płoną na potęgę. Czy to podpalenia?

Dziś 28 marca (sobota) na terenie Powiatu Wolsztyńskiego jak i Poznańskiego doszło do pożaru traw. Czy to podpalenia??

  • Pierwsze zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie wpłynęło około godziny 13:35, z którego wynikało, że doszło do pożaru trawy.

Na miejsce natychmiast zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej OSP Wroniawy, JRG Wolsztyn oraz dwa z OSP Kębłowo. Do pożaru doszło na polnej drodze z Błocka w kierunku Przemętu (Powiat Wolsztyński, Gmina Wolsztyn). Po dojeździe na miejsce zastępów straży pożarnej natychmiast przystąpiono do akcji gaśniczej za pomocą szybkiego natarcia.

  • Kilka minut później ponownie do Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze trawy, tym razem w miejscowości Kaszczor również Powiat Wolsztyński.

Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano jeden zastęp z OSP Kaszczor, który po dojeździe na wskazane miejsce zastał niewielki pożar. Na szczęście dzięki wzorowej postawie jednego z kierowców udało się zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia.

Warto dodać, że nie są to pierwsze pożary traw na terenie powiatu wolsztyńskiego do poprzednich doszło, nie tak dawno bo 25 marca.

 

Poprzedni artykułWypadek na S11. Zderzenie dwóch samochodów. Na miejscu służby ratunkowe
Następny artykułSzok. W dobie walki z koronawirusem zgłosił trzy fałszywe alarmy bombowe w szpitalach