Reklama samochody.pl

Płonął dach w budynku mieszkalnym. Z żywiołem walczono ponad trzy godziny (zdjęcia)

 

5 lutego o godz. 22:55 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpływa zgłoszenie o pożarze dachu budynku mieszkalnego w miejscowości Drożyska Małe. Przyczyną pożaru na tą chwilę jest nieustalona. 

/ Wspomóż portal wlk112  – https://buycoffee.to/wlkp112

Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostają zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej ze Złotowa wraz z grupą operacyjną oraz najbliższe jednostki ochotniczych straży pożarnych.

Przybyłe na miejsce pierwsze zastępy straży pożarnej potwierdziły zadymienie na poddaszu budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Podjęte zostają niezwłocznie działania gaśnicze, kontynuowane następnie przez przybywające kolejne siły i środki.

/ Wspomóż portal wlk112  – https://buycoffee.to/wlkp112

W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych a mieszkańcy ewakuowali się samodzielnie przed dojazdem służb ratowniczych. W toku prowadzonych działań pożar został ograniczony a następnie ugaszony. Zniszczeniu uległa część poddasza budynku mieszkalnego.

W trwających ponad trzy godziny działaniach zaangażowanych było łącznie 28 strażaków z KP PSP Złotów oraz z jednostek OSP Zakrzewo, OSP Głomsk, OSP Złotów. Działania wspierały służby Policji, Pogotowia Energetycznego.

/ Wspomóż portal wlk112  – https://buycoffee.to/wlkp112

Galeria zdjęć z miejsca pożaru

📸PSP Złotów

 

Poprzedni artykułPłonie dom w Dolaszewie. Straż wezwały dzieci
Następny artykułPolscy strażacy gotowi wyruszyć z pomocą do Turcji