Reklama samochody.pl

Tragiczny pożar domu wielorodzinnego w miejscowości Biała. Zginął 55-letni mężczyzna [ZDJĘCIA]

Fot.Przemysław Lipiecki

22 maja 2020 r. o godz. 23:23  do  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze kamienicy w miejscowości Biała. Do działań natychmiast zadysponowano strażaków Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Trzcianki oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Białej.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi przekazał informację o zbyt małej liczbie zastępów na miejscu zdarzenia co skutkowało zadysponowaniem jednostek PSP z Czarnkowa oraz OSP  Siedliska i Trzcianki.  Spod poszycia dachu wydobywały się kłęby dymu oraz  „języki” ognia.  Ustalono, że dwie osoby zostały uwięzione na pierwszym piętrze, natomiast pozostali mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem straży pożarnej. Pierwszą osobę ewakuowano przez okno przy pomocy drabiny, natomiast drugą ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych wynieśli przez klatkę schodową.

| POLECANE –  Wypadek na DK 32.  Ciężarówka zderzyła się z osobówką. Jedna osoba nieprzytomna [ZDJĘCIA]

Utrudnieniem w trakcie działań ratowniczych było bardzo duże zadymienie i temperatura, która panowała wewnątrz budynku. W wyniku pożaru jedna osoba poniosła śmierć, natomiast druga została ranna, zabrana do Szpitala Powiatowego w Trzciance. Działania gaśnicze prowadzone były z podnośnika, drabiny oraz od wenątrz budynku.

| POLECANE – Gigantyczny pożar śmieci strażacy gasili  25 dni [ZDJĘCIA, WIDEO]

Po opanowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania tlących się belek  oraz  usuwaniu resztek pogorzeliskowych. Na miejsce zdarzenia przybył burmistrz Trzcianki – Pan Krzysztof Jaworski. W działaniach, które trwały ponad 7 godzin brało udział 11 zastępów straży pożarnych oraz 37 ratowników.  Czynności mające na celu ustalenie przyczyny powstania pożaru prowadzą funkcjonariusze policji.

Opracowanie: asp. Przemysław Grzybowski

Pomoc dla rodziny CHMIELNIK – https://zrzutka.pl/w5baj5

Pomoc dla rodziny KUROWSKICH – https://zrzutka.pl/x8g735

 

 

Poprzedni artykułWypadek na DK 32. Ciężarówka zderzyła się z osobówką. Jedna osoba nieprzytomna [ZDJĘCIA]
Następny artykułTragiczny finał poszukiwań wędkarza. Odnaleziono ciało 44-letniego mężczyzny